Księgarnia online

PRZEJDŹ DO KSIĘGARNI

Jedna z największych księgarni poświęconych kulturze i historii żydowskiej w Polsce. Kilka tysięcy tytułów w języku polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. Polecamy również unikalną kolekcję biżuterii oraz pamiątki.

 

 

Więcej informacji o projekcie, kliknij tutaj.

 

 

 

„Księgarnia Żydowskiego Muzeum Galicja jest niezwykle cennym i doskonale zaopatrzonym źródłem judaików służącym każdemu, kogo interesują wydawnictwa z tej dziedziny. Strona internetowa muzeum jest także świetną bazą dla zainteresowanych historią i kulturą Żydów w Polsce…”

– Prof. Anthony Polonsky

 

„Według mnie księgarnia Żydowskiego Muzeum Galicja jest bezdyskusyjnie jedną z najlepszych księgarń w Krakowie. Zasoby księgarni – od publikacji akademickich, przez wspomnienia, literaturę, poezję, po albumy sztuki i fotografii; książki wydane w wielu językach – są nie tylko olbrzymie i zróżnicowane, ale także regularnie aktualizowane o najnowsze wydawnictwa. Sklep jest zaprojektowany elegancko, a jego układ zachęca do korzystania z książek, które są łatwo dostępne. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym nie tylko można dokonać zakupu tego, czego się szukało, ale także, jest to przestrzeń, w której można odkryć coś, czego się nie znało, a co może się okazać przedmiotem niezbędnym. Nie chodzi tu tylko o książki – księgarnia posiada dużą kolekcję map, a także gablotę z judaikami, w której można znaleźć m.in. wycinanki żydowskie. Mówiąc krótko, spędzanie czasu w księgarni Żydowskiego Muzeum Galicja stało się częścią mojego życia i nieodłącznym elementem moich wizyt w Krakowie. Przez te wszystkie lata księgarnia stała się źródłem nowych książek w mojej prywatnej bibliotece, ale także dostarczyła mi mnóstwo radości”

– Prof. Jason Francisco

 

„Żydowskie Muzeum Galicja dysponuje jedną z najważniejszych księgarń zajmujących się tematyką Holokaustu i historii Żydów wschodnioeuropejskich. Mieszcząca się obok kawiarnia wpływa na fantastyczną atmosferę i zachęca do tego, aby przeglądać książki, kupować je, dyskutować – co więcej, ci, którzy nie mogą osobiście odwiedzić księgarni, mogą rozsmakować się w jej bogatej ofercie, ponieważ możliwe jest też dokonanie zakupów online. Dzięki temu, odwiedzający księgarnię wirtualnie mają dostęp do najważniejszych współczesnych wydawnictw dotyczących tematyki Zagłady, a wydanych w wielu językach. Polecam księgarnię nie tylko z ogromnym entuzjazmem, ale też z wdzięcznością za dotychczas dokonane zakupy”.

– Prof. Michael Berenbaum

PRZEJDŹ DO KSIĘGARNI