Serdecznie zapraszamy do korzystania z biblioteki materiałów audio i video Żydowskiego Muzeum Galicja.

W RAMACH KILKU PROJEKTÓW PRZYGOTOWALIŚMY DLA PAŃSTWA:

Projekt „Po śladach pamięci. Kultura i dziedzictwo polskich Żydów” – filmy przybliżające wystawę stałą Żydowskiego Muzeum Galicja „Śladami Pamięci”

Edukatorzy i edukatorki Żydowskiego Muzeum Galicja oprowadzą Państwa po wszystkich pięciu sekcjach wystawy stałej muzeum. W ramach projektu przybliżamy kolejne sekcje wystawy ale także prezentujemy krótkie wykłady i wirtualne wycieczki rozwijające poruszone na wystawie zagadnienia. Filmy dostępne także z tłumaczeniami na j. migowy.

 „(Nie)rozłączni. Trudne tematy w relacjach polsko-żydowskich” – nagrania dyskusji prowadzonych w ramach II edycji cyklu

Projekt to cykl dyskusji, oraz powiązanych z nimi materiałów edukacyjnych, poprzez które chcemy przeciwdziałać stereotypom, dementować półprawdy i tzw. fake-news, powtarzane w mediach podczas ostatnich kryzysów w relacjach polsko-żydowskich. Projekt, angażujący wybitnych ekspertów i ekspertki, jest też próbą nauczania o skomplikowanej polsko-żydowskiej historii poprzez przekazanie opinii publicznej rzetelnej wiedzy.

Photographs from Jewish Poland – nagrania wykładów i dyskusji – wydarzeń towarzyszących aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna Żydowskiego Muzeum Galicja ma na celu prezentację tego szerokiego spektrum projektów fotograficznych dotyczących Żydów polskich. Zdjęcie po zdjęciu, chcemy poszerzać świadomość i wiedzę nie tylko o dorobku wielkich artystów fotografii, którzy uchwycili na zdjęciach żydowską Polskę, ale przede wszystkim wiedzę o żydowskiej historii Polski.
Fotografie będą regularnie publikowane z towarzyszącymi im opisami, które umieszczą prace w historycznym i społecznym kontekście. Z czasem ta starannie wyselekcjonowana kolekcja stanie się głosem w dyskusji nad polsko-żydowską historią, wzmocnionym siłą wizualnego przekazu. Pozwoli widzowi na wnikliwe spojrzenie na żydowską przeszłość i teraźniejszość w Polsce, bez ulegania stereotypom i błędnym przekonaniom.

Aby przejść do strony, z której można pobrać aplikację, kliknij TUTAJ.