WRÓĆ

Oprowadzanie po wystawie „Kroke. Ortodoksyjni Żydzi w Krakowie”

Oprowadzanie po wystawie „Kroke. Ortodoksyjni Żydzi w Krakowie”

Wystawa „Kroke. Ortodoksyjni Żydzi w Krakowie” jest wynikiem wieloletniego fotograficznego projektu Agnieszki Traczewskiej.

Od 2008 roku Agnieszka Traczewska towarzyszy ze swoim aparatem fotograficznym krakowskiej ortodoksyjnej społeczności żydowskiej. W ciągu 15 lat fotografowania w Krakowie powstały setki zdjęć, które tworzą unikalny zbiorowy portret społeczności uchwyconej w czasie obchodów świąt żydowskich, modlitw w synagodze, prywatnych wydarzeń w domach rodzinnych, rytuałów związanych z zachowaniem zasad koszerności czy świętowania Szabatu.

Choć tożsamość żydowska jest pojęciem szerokim, Autorka zdecydowała, że swoją współczesną fotograficzną opowieść skoncentruje na tych, dla których żydowskość to judaizm, wierność religii w najbardziej tradycyjnym i ortodoksyjnym wydaniu. W tym sensie panorama, którą nakreśla, jest zawężona i stanowi konsekwencję subiektywnych poszukiwań.

Obowiązują zapisy: zapisy@galiciajewishmuseum.org

W j. polskim.
Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.