Wizyta

KAWIARNIA

Żydowskie Muzeum Galicja od zawsze znane było nie tylko z wystaw i (prawdopodobnie) najlepszej żydowskiej księgarni w Polsce, ale również z pysznej kawy! Przez ostatnie miesiące kawiarnia była zamknięta, i dlatego teraz jest nam ogromnie miło zaprosić Was do Lauder-Szancer Cafe, nowo otwartej kawiarni w Galicji, która jako jedyna w Krakowie, ma w ofercie również produkty koszerne.

Na bieżąco będziemy informować o tym co się w niej dzieje i mamy nadzieję, że już wkrótce stanie się ona popularnym miejscem spotkań przy – koszernych i nie tylko – przekąskach. Otwarcie kawiarni nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Pana Ronalda S. Laudera:

„Przed Zagładą Kraków był znany ze swoich wspaniałych żydowskich kawiarń. Oby to miejsce stało się namiastką tego świata, zarówno w kontekście ich przedwojennej świetności, jak i pustki, która nastąpiła potem. Często kawiarnie i restauracje nazywane były na cześć swoich darczyńców. I tak też staje się z tą”. – Ronald S. Lauder

Ale poprzez swoją nazwę kawiarnia honoruje również wkład rodziny Szancerów w polską kulturę i sztukę, a współcześnie – w polsko-żydowskie relacje i upamiętnianie żydowskiego dziedzictwa.

Menu naszej kawiarni to nie tylko kawa, herbata i duży wybór napojów, ale także kanapki i przekąski, zarówno koszerne, jak i niekoszerne.

Serdecznie zapraszamy do Lauder-Szancer Cafe!