Wizyta

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Żydowskie Muzeum Galicja jest miejscem bez barier – otwartym i przyjaznym dla wszystkich gości. Dzięki udogodnieniom architektonicznym jesteśmy miejscem w pełni dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami. Maluchy do 7-ego roku życia nie zapłacą za bilet, a podczas wizyty mogą zwiedzić wystawę wraz z rodzicami lub oddać się zabawie w kąciku dziecięcym. Do Muzeum Galicja wejdą również bez problemu goście z psami.

KĄCIK DZIECIĘCY

Żydowskie Muzeum Galicja lubi maluchy! Podczas gdy rodzice zwiedzają wystawę, młodsze i starsze dzieci zapraszamy do zabawy w kąciku dziecięcym, gdzie przygotowaliśmy kredki, kolorowanki i pluszaki. Przeszklone pomieszczenie znajduje się we frontowej części muzeum, dzięki czemu dzieci pozostają pod bacznym okiem recepcjonistki. Dla wygody rodziców z niemowlętami, jedna z toalet wyposażona jest w przewijak. W ofercie muzealnej kawiarni znajdują się zdrowe soki i słodkie przekąski, które sprostają wymaganiom najbardziej wybrednych małych smakoszy.

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Muzeum jest w pełni przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób niedowidzących poprzez:

  • brak schodów
  • szerokie wejście i przejścia pomiędzy pomieszczeniami
  • przystosowana toaleta
  • żółte taśmy przy przejściach do poszczególnych pomieszczeń
  • Obsługa Muzeum chętnie pomoże w razie jakichkolwiek problemów podczas wizyty.

ZWIERZĘTA

Muzeum Galicja jest miejscem przyjaznym zwierzętom. Zapraszamy serdecznie gości wraz ze swoimi pupilami, na których w gorące dni czeka miska zimnej wody.