Muzeum

OFERTY PRACY


Nabór na stanowisko Dyrektora

Zarząd Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie informuje, że Jakub Nowakowski, który pełni funkcję dyrektora Muzeum od 13 lat, wkrótce ustąpi ze stanowiska i przeprowadzi się do Republiki Południowej Afryki, aby od września 2023 r. objąć stanowisko dyrektora w Holocaust and Genocide Center w Kapsztadzie.

Jakub pozostawia Muzeum w bardzo dobrej kondycji, z rekordową liczbą odwiedzających i profesjonalnym zespołem kierowników działów oraz pracowników.

Lata spędzone na stanowisku dyrektora Żydowskiego Muzeum Galicja były naprawdę niezwykłe. Wspólnie przeszliśmy przez dobre i złe chwile – ale nie mam wątpliwości, że dziś Muzeum jest silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jego siła tkwi w pracownikach i Zarządzie, ale także w partnerach i przyjaciołach. Wszystko, co osiągnęliśmy, osiągnęliśmy razem. Jednocześnie jestem niezmiernie wdzięczny Zarządowi Muzeum za okazywane przez te wszystkie lata wsparcie, a także wszystkim moim współpracownikom i partnerom za doskonałą współpracę – Jakub Nowakowski.

Zarząd Muzeum ze smutkiem rozstaje się z Jakubem życząc mu powodzenia na nowym stanowisku. Jesteśmy pewni, że Muzeum będzie kontynuować swoją działalność zgodnie z wypracowanymi przez Jakuba wysokimi standardami i dzięki owocnej współpracy Zarządu z obecnym Zespołem oraz nowym Dyrektorem lub Dyrektorką.

Jednocześnie Zarząd Muzeum ogłasza rozpoczęcie procesu rekrutacji aby zatrudnić nowego Dyrektora/Dyrektorkę Muzeum; pod uwagę będą brani zarówno kandydaci wewnętrzni, jak i zewnętrzni, z Polski i zagranicy.

Pliki do pobrania:

Galicia Jewish Museum – Director Vacancy Announcement (pobierz)

Galicia Jewish Museum – Director Position – Job Descriptions and application requirements (pobierz)

Do przesłanych dokumentów prosimy dołączyć klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Żydowskie Muzeum Galicja dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO”.