WRÓĆ

Trwa procedura wyboru nowego Dyrektora Żydowskiego Muzeum Galicja – Muzeum w okresie przejściowym

Trwa procedura wyboru nowego Dyrektora Żydowskiego Muzeum Galicja – Muzeum w okresie przejściowym

Wraz z końcem sierpnia 2023 roku Jakub Nowakowski zakończył pracę na stanowisku Dyrektora Żydowskiego Muzuem Galicja. Jesteśmy mu wdzięczni za kilkanaście lat wspólnej pracy i życzymy powodzenia w nowym miejscu i w nowej roli!

W międzyczasie Zarząd Muzeum zorganizował otwarty konkurs na stanowisko dyrektora, na który napłynęło wiele imponujących zgłoszeń kandydatów i kandydatek, z Polski i zagranicy.

Jesteśmy obecnie w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji i wkrótce powiadomimy o wyborze.

Od 1 września, w trakcie okresu przejściowego obowiązku dyrektora Muzeum przejmuje Zarząd Fundacji prowadzącej Muzeum (Fundacja Galicia Jewish Heritage Institute). W tym czasie Muzeum kontynuuje wszystkie rozpoczęte i zaplanowane projekty oraz realizuje dotychczasowe zadania i priorytety. Zarząd Fundacji wspólnie z Zespołem Muzeum współpracuje nieprzerwanie z partnerami i sponsorami Żydowskiego Muzeum Galicja. Były dyrektor Muzeum pozostaje z nami w kontakcie i będzie konsultował proces zmiany na przejściowy z Zarządem i nowym Dyrektorem.

W kwestiach zarządzania Muzeum należy się kontaktować z Zarządem Fundacji reprezentowanym przez prezeskę Zarządu:
Edyta Gawron: edyta@galiciajewishmuseum.org

Skrzynka e-mailowa byłego dyrektora (jakub@galiciajewishmuseum.org) będzie monitorowana do czasu zmiany na stanowisku przez członków Zarządu.

W sprawach dotyczących codziennej aktywności Muzeum – prosimy o kontakt z wicedyrektorem Muzeum:
Tomasz Strug: tomek@galiciajewishmuseum.org