WRÓĆ

Rodzinna niedziela: „Daj plamę!” – warsztaty dla dzieci z Matyldą Daktyl

Rodzinna niedziela:  „Daj plamę!” – warsztaty dla dzieci z Matyldą Daktyl

Warsztaty dla dzieci „Daj plamę!” odbędą się w ramach finisażu wystawy czasowej „Szancer, wyobraź sobie!”. Będzie to czas i przestrzeń na rozwijanie dziecięcej wyobraźni, w oparciu o atramentowy leitmotiv wystawy.

Dzieci puszczą wodze fantazji i za pomocą kolorowego tuszu stworzą własne – wyśnione i wyimaginowane zwierzęta i postaci oraz poznają zasady łączenia podstawowych kolorów. W ostatniej części warsztatów mali artyści okiełznają wszystkie kleksy, dorysowując ludzkie lub zwierzęce cechy metodą kredkową. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma dyplom Mistrza Dawania Plamy. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat.

Matylda Daktyl – krakowska ilustratorka i graficzka, kuratorka wystawy „Szancer, wyobraź sobie!”. Matylda jest autorką ilustracji dla dzieci i grafik prasowych oraz współwłaścicielką marki „Coś się święci”. Lwią część jej twórczości stanowią monidła i okolicznościowe portrety na zamówienie. Prywatnie Matylda jest właścicielką rudego kota o imieniu Pjongczang i kropkowanego psa Grysika.

W języku polskim.
Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@galiciajewishmuseum.org

Wydarzenie związane z finisażem wystawy „Szancer, wyobraź sobie!”