Edukacja

WRÓĆ

Projekt Education Projects Assistant – Leadership Training

Projekt Education Projects Assistant – Leadership Training

Education Projects Assistant – Leadership Training 2022

Projekt Żydowskiego Muzeum Galicja i Dutch Jewish Humanitarian Fund dla członków społeczności żydowskiej w Polsce: Education Projects Assistant – Leadership Training and Cooperation.

Dwie organizacje połączyły siły, aby stworzyć program skierowany do osób związanych ze społecznościami żydowskimi w Polsce, chcących rozwijać swoje umiejętności i kompetencje w sferze edukacji i kultury oraz budowania dialogu. Pilotażowa edycja projektu została zrealizowana w latach 2020-2021, obecnie szukamy kandydatek i kandydatów do drugiej edycji.

Jeśli jesteś członkiem/członkinią polskiej społeczności żydowskiej, chcesz rozwijać swoje kompetencje i pracować w dynamicznie rozwijającej się instytucji, to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie! Poszukujemy osoby do zespołu Działu Edukacji, na stanowisko Asystenta/Asystentki ds. Projektów Edukacyjnych. Oferta skierowana jest do osób należących do społeczności żydowskiej w Polsce, które chcą zdobywać doświadczenie oraz nowe umiejętności, a także wzmacniać współpracę i relacje między społecznością żydowską a instytucjami kultury.

Projekt będzie realizowany w 2022 roku.
Staż potrwa 9 miesięcy.

Oferujemy:

 • umowę o pracę na 9 miesięcy, na pełny etat lub część etatu (do uzgodnienia)
 • atrakcyjne wynagrodzenie zależne od wymiaru godzin,
 • elastyczny czas pracy,
 • pracę w dynamicznym zespole,
 • pracę w rozwijającej się instytucji kultury,
 • zdobycie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku,
 • możliwość rozwoju i realizacji własnych projektów.

Wymagania:

 • zaangażowanie we współczesne życie żydowskie,
 • dyspozycyjność,
 • otwartość,
 • chęć zdobywania nowej wiedzy,
 • umiejętności komunikacyjne,
 • znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2.

Zakres obowiązków:

 • udział w pracach Działu Edukacji i innych działów Żydowskiego Muzeum Galicja w zakresie uzgodnionym z opiekunem stażu,
 • planowanie i realizacja wydarzeń skierowanych do różnych grup odbiorców,
 • reprezentowanie Muzeum w kontaktach z odwiedzającymi, współpracującymi placówkami, partnerami i innymi instytucjami,
 • pomoc w tworzeniu i realizowaniu projektów oraz przygotowywaniu raportów i sprawozdań,
 • przygotowywanie treści do materiałów edukacyjnych i promocyjnych.

Instytucja:

Żydowskie Muzeum Galicja to wyjątkowa instytucja, która powstała, aby upamiętnić ofiary Holokaustu i prezentować bogactwo żydowskiej historii i kultury oraz przyczynić się do odnowy życia żydowskiego we współczesnej Polsce. Poprzez wystawy, wydarzenia kulturalne i programy edukacyjne, Muzeum oferuje nowe spojrzenie na żydowską historię. Jego celem jest przeciwstawianie się stereotypom i błędnym przekonaniom związanym z żydowską przeszłością w Polsce, a także uczenie o wspólnej polsko-żydowskiej historii i zachęcanie do patrzenia w przyszłość. Żydowskie Muzeum Galicja jest zarejestrowane jako organizacja pozarządowa. Należy do Association of European Jewish Museums, Association of Holocaust Organizations oraz International Council of Museums.

Dokumenty:

 • CV – maksymalnie 2 strony A4
 • List motywacyjny – maksymalnie 1 strona A4
 • List rekomendacyjny z instytucji lub organizacji żydowskiej działającej w Polsce (opcjonalnie)

Dokumenty prosimy przesyłać do 28.02.2022 pod adres: anna.wencel@galiciajewishmuseum.org

Do przesłanych dokumentów prosimy dołączyć klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Żydowskie Muzeum Galicja dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych

https://ohne-rezeptkaufen.com/kamagra-jelly-ohne-rezept-kaufen.html

, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów  art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO.”


Education Projects Assistant – Leadership Training 2020/2021

Żydowskie Muzeum Galicja, we współpracy i dzięki wsparciu Dutch Jewish Humanitarian Fund, zrealizowało projekt Education Projects Assistant – Leadership Training skierowany do członków społeczności żydowskiej w Polsce. Program polegał na zorganizowaniu płatnego stażu w Żydowskim Muzeum Galicja dla osoby związanej ze społecznością żydowską, chcącej rozwijać swoje umiejętności i kompetencje w sferze edukacji i kultury oraz budowania dialogu, zdobywać nowe umiejętności, a także wzmacniać współpracę i relacje między społecznością żydowską a instytucjami kultury.

W ramach pilotażowej edycji programu utworzyliśmy w Żydowskim Muzeum Galicja stanowisko pozwalające na zdobywanie doświadczenia zawodowego zarówno w Dziale Edukacji, jak i w Dziale Wystaw: łączenie pracy nad wystawami czasowymi i podróżującymi z zaangażowaniem w projekty edukacyjne. Dzięki temu programowi do zespołu Żydowskiego Muzeum Galicja dołączył na początku 2021 roku Mateusz Lagosz, członek JCC Kraków, edukator i przewodnik. Życzymy Mateuszowi samych sukcesów w dalszej karierze zawodowej.


Projekt realizowany dzięki wsparciu Dutch Jewish Humanitarian Fund