Edukacja

WRÓĆ

Centropa w Polsce

Centropa w Polsce

Żydowskie Muzeum Galicja jest polskim partnerem Centropy – instytucji zajmującej się badaniami i dokumentowaniem życia społeczności żydowskich w Europie Środkowej i Wschodniej, ale przede wszystkim skoncentrowanej na edukacji i upowszechnianiu tej wiedzy za pomocą nowych technologii.

Więcej informacji na www.centropa.org

Wraz z Centropą organizujemy seminaria dla nauczycieli i konkursy dla młodzieży oraz zajęcia edukacyjne związane z wystawami podróżującymi. Jednym z najważniejszych wspólnych osiągnięć Muzeum i Centropy jest aplikacja mobilna „Żydowski Kraków śladami Teofili Silberring” przygotowana w 2015 roku dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.centropa.org/mobile

Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w programy Centropy prosimy o kontakt z Asystentką ds. Edukacji Katarzyną Kotulą, e-mail: katarzyna.kotula@galiciajewishmuseum.org

ABY PAMIĘĆ NIE UMARŁA
ŻYDOWSKI KRAKÓW ŚLADAMI TEOFILI SILBERRING

Długa droga wyjątkowej kobiety – od szczęśliwego dzieciństwa w przedwojennej Polsce, poprzez piekło Auschwitz, po powrót do życia. Teofila, lub Tosia, Silberring niemal całe swoje życie spędziła w Krakowie. Niemal, bo sześć lat jej życia pochłonęło rozpętane przez nazistów piekło. Niedługo przed śmiercią w 2010 roku, Tosia udzieliła wywiadu Magdalenie Bizoń pracującej dla Centropy. W czasie kolejnych spotkań, odmalowała obraz dorastania w Krakowie, przetrwania w czasie Holokaustu i powrotu do życia i do ukochanego miasta. Oto wyjątkowa aplikacja – spacerownik. Historię życia Tosi czytają dla Was po polsku, angielsku, niemiecku i hebrajsku wybitne aktorki.

Aplikacja „Żydowski Kraków śladami Teofili Silberring” jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Galicia Jewish Heritage Institute i Centropy. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015”
Pobierz aplikację w wersji Android: kliknij tutaj.
lub iOS: kliknij tutaj. Lub korzystaj z niej w wersji internetowej: kliknij tutaj.