WRÓĆ

Projekt Hannah

Projekt Hannah

W dniach 25-28 czerwca w Krakowie przebywała ekipa Hannah Project (Olga&Stefan) z Jugend- & Kulturprojekt e.V. Dresden. Był to pierwszy przystanek podczas kręcenia filmu dokumentalnego o historii i kulturze żydowskiej w miastach partnerskich projektu (oprócz Krakowa także Ateny, Nowy Sad, Hamburg i Drezno). Film będzie dotyczył także antysemityzmu, współczesnych społeczności żydowskich oraz projektów artystycznych.

W Krakowie ekipie filmowej pomagał Bartosz Duszyński z Działu Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja, który był odpowiedzialny za przygotowanie listy lokacji oraz zaproszenie gości specjalnych do naszego filmu.

Film będzie dostępny na platformie Projekt Hannah (a jego fragmenty na Facebooku) w przyszłym roku.

Projekt Hannah to zainaugurowany w styczniu 2021 roku projekt edukacyjny pomiędzy instytucjami z Grecji, Niemiec, Serbii oraz Polski. Jego głównym tematem jest walka z antysemityzmem i mitami oraz edukacja o Holokauście. Głównym celem jest stworzenie platformy edukacyjnej na której będą między innymi widniały scenariusze lekcji, wspomnienia ocalonych z Holokaustu, cyfrowe repozytorium ukazujące przykłady antysemityzmu w czterech krajach. Planowane są także specjalne seminaria dla nauczycieli oraz konkursy dla uczniów.