WRÓĆ

Piknik na zakończenie lata i otwarcie wystawy „Oficyna wyobraźni”

Piknik na zakończenie lata i otwarcie wystawy „Oficyna wyobraźni”

Na koniec wakacji zapraszamy do Żydowskiego Muzeum Galicja na piknik rodzinny połączony z otwarciem wystawy „Oficyna wyobraźni”. Pożegnajmy lato w świecie wyobraźni stworzonym przez młodych twórców! Podczas rodzinnych warsztatów Żydowskie Muzeum Galicja zmieni się w wielką salę zabaw dla dzieci albo… w czystą kartkę, na której młodzi artyści stworzą niepowtarzalne dzieła. Będziemy też fantazjować, zmyślać, opowiadać niestworzone historie (w tym krakowskie legendy), a przede wszystkim dobrze się bawić.

Program:
10:30 – „Taka historia…” – czytamy i opowiadamy krakowskie legendy
11:00 – „Eksperymentalna pracownia malarska” – wspólne malowanie rękami i tym, co nam wpadnie w ręce
11:30 – „Niestworzone rzeczy” – wymyślimy własne historie o Krakowie
12:00 – Otwarcie wystawy „Oficyna wyobraźni”

Dzięki niedawno zakończonej wystawie “Szancer. Wyobraź sobie!” mogliśmy zainspirować się twórczością Jana Marcina Szancera i zanurzyć w świecie jego pięknej ilustracji.

Tym razem w ten magiczny świat zabiorą nas młodzi twórcy, których ilustracje i napisane przez nich historię będą prezentowane na wystawie “Oficyna wyobraźni”.
Może tak jak Jan Marcin Szancer, będą oni autorami ilustracji do książek czytanych przez tysiące osób? Mamy na to nadzieję! A tymczasem zapraszamy do “Oficyny wyobraźni”

Wstęp wolny.