WRÓĆ

„Masowe mordy w latach 1942-1943: Aktion Reinhard i miejsca masowej Zagłady”

„Masowe mordy w latach 1942-1943: Aktion Reinhard i miejsca masowej Zagłady”

Środa, 7.12.2022
13.00 (Nowy Jork)
19.00 (Kraków)
20:00 (Tel Awiw)
„Masowe mordy w latach 1942-1943: Aktion Reinhard i miejsca masowej Zagłady”
Uczestnicy: prof. Chris Webb, Tali Nates
Wydarzenie online

W roku 2022 wypada 80. rocznica „Aktion Reinhard” – niemieckiego planu eksterminacji polskich Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Aby upamiętnić tę rocznicę Żydowskie Muzeum Galicja we współpracy z Holocaust & Genocide Centre w Johannesburgu oraz Ghetto Fighters House zapraszają na program wydarzeń zatytułowany „80 lat po Aktion Reinhard: Przemysł Zagłady europejskich Żydów”. Cykl będzie odbywał się online, a w jego ramach uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów najważniejszych badaczy zagadnienia. Każdy z mówców skupi się na innym aspekcie Zagłady związanym z rocznicą.

Podczas drugiego wykładu w serii badacz Chris Webb opowie historię obozów śmierci w Bełżcu, Sobiborze i Treblince. Przyjrzy się kluczowym postaciom SS odpowiedzialnym za zarządzanie tymi miejscami i wysłanymi do nich żydowskimi więźniami. Na końcu opisze też bohaterskie i dramatyczne powstania, które miały miejsce w obozach.

Tali Nates, dyrektorka Johannesburg Holocaust & Genocide Center, podzieli się historią swojej rodziny, która doświadczyła obozów w Treblince i Bełżcu.

Zapisz się na wykład na platformie Zoom: kliknij TUTAJ.

Kolejne wykłady z serii:

• 18 stycznia 2023
13.00 (Nowy Jork)
19.00 (Kraków)
20:00 (Tel Awiw)
„Ruch oporu w Treblince: świadectwa”
Uczestnicy: prof. Caroline Sturdy Colls, dr Tamir Hod, Yaron Tzur

• 9 lutego 2023
13.00 (Nowy Jork)
19.00 (Kraków)
20:00 (Tel Awiw)
„Co pamiętamy? Jak pamiętamy? Kto pamięta?” – dysksuja panelowa
Uczestnicy: prof. James Young, Dariusz Popiela, prof. Omer Bartov
Moderacja: dr Edyta Gawron

Wszystkie wykłady odbywają się na platformie Zoom. Spotkania prowadzone będą w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem na język polski. Nagrane wykłady będą później dostępne na kanale YouTube Żydowskiego Muzeum Galicja.
Uwaga: Tłumaczenie na język polski dostępne tylko za pośrednictwem platfomy Zoom.


Aby zmienić język wykładu podczas spotkania na Zoomie, prosimy o otwarcie programu Zoom, dołączenie do spotkania, a następnie kliknięcie ikony globu, która znajduje się w dolnym panelu. Po kliknięciu ikony, zobaczą Państwo możliwości wyboru języka. Należy wybrać ten, który odpowiada Państwu najbardziej. Następnie, ponownie prosimy o kliknięcie ikony globu i wybranie opcji „mute original audio” lub „unmute original audio” zgodnie z Państwa preferencjami.

Bardzo prosimy o upewnienie się, czy korzystają Państwo z najnowszej wersji programu Zoom z pobranymi aktualizacjami. Niektóre ze starszych wersji Zooma nie posiadają opcji tłumaczenia i zmiany języka.