WRÓĆ

Koncert: Susanna Jara Trio

Koncert: Susanna Jara Trio

Susanna Jara – śpiewaczka, kompozytorka, producentka muzyczna, malarka, tłumaczka, wolontariuszka. Kocha improwizację. Jej repertuar jest niezwykle szeroki: od chórów cerkiewnych poprzez folklor, folk, muzykę klasyczną, jazz, po muzykę teatralną, estradową i współczesną. Od ponad 30 lat najczęściej śpiewa i tworzy w sześciu językach słowiańskich. Urodziła się w Poczajowie (Ukraina), gdzie w wieku 4 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, którą kontynuowała po przyjeździe do Polski w 1992 roku. Wtedy również zaczęła śpiewać w chórze cerkiewnym.

Głos o szerokiej skali i ogromnych możliwościach jest jej najważniejszym instrumentem, co pozwala na wykonywanie muzyki ludowej zarówno w sposób autentyczny, jak i stylizowany. Nie boi się sięgać również po utwory klasyczne, nadając im nowe brzmienia lub przywracając im ich tradycyjne korzenie. Ma na koncie nagrania na dziesiątkach płyt i kilka tysięcy koncertów w różnych krajach Europy.

W programie koncertu znajdą się utwory w autorskich aranżacjach: kompozycje Susanny Jary oraz Petra Murianki, pieśni ludowe ukraińskie, łemkowskie, polskie.

Susanna Jara Trio:
Susanna Jara – śpiew, skrzypce
Paweł Harańczyk – pianino
Michał Braszak – kontrabas
Grzegorz Pyda – dźwięk

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj: https://www.susanna.com.pl/

Wstęp wolny.

Wydarzenie jest częścią projektu „The Key of Understanding” realizowanego dzięki wsparciu Dutch Jewish Humanitarian Fund.