WRÓĆ

Koncert: Maja Kleszcz „B.L.UES”

Koncert: Maja Kleszcz „B.L.UES”

Maja Kleszcz – tegoroczna laureatka Fryderyka – przez prasę i krytyków określana jest jako jedna z najlepszych polskich wokalistek. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. 14 nagranych płyt, ponad 20 spektakli teatralnych, realizacje telewizyjne, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka.

Karierę zawodową zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata, budząc zachwyt zagranicznej prasy od Tokio po Los Angeles.

Po odejściu z zespołu w 2010 zaczyna eksplorować świat brzmień z pogranicza jazzu i bluesa, w pełni rozwijając swoje możliwości wokalne. Specjalnie dla niej pisze teksty Bogdan Loebl, autor znany z legendarnej już współpracy z Tadeuszem Nalepą. Równie dobrze radzi sobie z twórczymi interpretacjami tekstów Agnieszki Osieckiej czy pomnikowymi utworami Ewy Demarczyk. Również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę. Liczne nominacje do nagród płyt „Osiecka de Luxe”, „Radio Retro” czy „Odeon” owocują Fryderykiem za płytę „B.L.UES” w 2023 roku.

„B.L.UES” Mai Kleszcz to niezwykły, rocznicowy album wypełniony w całości tekstami Bogdana Loebla, Mistrza stylistyki polskiego bluesa, który w 2022 roku obchodzi 90-lecie swoich urodzin. Usłyszymy tu zatem nowe interpretacje kultowych już utworów skomponowanych przez Tadeusza Nalepę (mi.n. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”), a także nowe aranżacje piosenek, które Loebl specjalnie napisał dla wokalistki, do których muzykę stworzył Wojciech Krzak.

Muzycznie pełno tu tego, do czego Maja przyzwyczaja od lat. Wysmakowanych wokalnych odniesień do starego bluesa, jazzu i szacunku dla tego co najlepsze w stylu retro.

Bilety 50 PLN (przedsprzedaż), 60 PLN (w dniu koncertu)
Bilety dostępne w recepcji muzeum i online.
Aby kupić bilety online, kliknij TUTAJ.