WRÓĆ

„KL Plaszow. Przestrzeń zapisana w archiwach” – spacer z przewodnikiem Prowadzenie spaceru: Kamil Karski (Muzeum KL Plaszow)

„KL Plaszow. Przestrzeń zapisana w archiwach” – spacer z przewodnikiem Prowadzenie spaceru: Kamil Karski (Muzeum KL Plaszow)

Spacer „KL Plaszow. Przestrzeń zapisana w archiwach” stanowi drugą część spotkania, które odbyło się w Żydowskim Muzeum Galicja. Spacer będzie poświęcony rekonstrukcji historii obozu i losów więźniów przeprowadzonej w oparciu o zachowane dokumenty archiwalne – plany, akta więźniarskie, fotografie, relacje i wspomnienia Ocalałych. Podczas planowanego spaceru głównym punktem odniesienia będzie topografia KL Plaszow i współczesnego miejsca pamięci. W trakcie dwugodzinnego spotkania uczestnicy będą mieli szansę poznać historię przestrzeni, której obecne odczytanie jest nieoczywiste i wymaga dużego zaangażowania oraz wsparcia, aby je poznać i zrozumieć.

Kamil Karski – archeolog, od 2017 r. pracował w Muzeum Krakowa, a od 2021 r. pełni funkcję głównego inwentaryzatora Muzeum KL Plaszow. W swojej codziennej pracy zajmuje się badaniami archeologicznymi dotyczącymi problematyki XX w., w tym konfliktów zbrojnych i zbrodni ludobójstwa oraz edukacją czerpiącą z archeologii, historii i socjologii.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia: Szary Dom, ul. Jerozolimska 3
Spacer potrwa ok. 2 godziny.

Partner wydarzenia: Muzeum KL Plaszow

W języku polskim. Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy: zapisy@galiciajewishmuseum.org