WRÓĆ

Charytatywny koncert dla Ukrainy

Charytatywny koncert dla Ukrainy

Wydarzenie w muzeum

Wspólnie z Fundacją Zustricz zapraszamy na charytatywny koncert wspierający Ukraińców, którzy uciekli przed rosyjska agresją.

Podczas koncertu wystąpią:

Korali – ukraiński folkowy zespół działający przy polsko-ukraińskiej fundacji Zustricz,  stworzony w styczniu 2022 roku. Zespół śpiewa piosenki ludowe, ballady, pieśni patriotyczne, współczesne w języku ukraińskim oraz polskim. Jak piszą o sobie członkinie zespołu: „Śpiew to pasja przelana od przodków. Czujemy się razem jak rodzina, szanujemy Ukrainę, jej historię i kulturę, muzykę”.

The Alibi Sisters czyli Anna i Angelina Zavalskiye to popularny duet popowo-folkowy z Ukrainy. Choć siostry śpiewają w duecie od dzieciństwa, dopiero w roku 2001 powstał zespół Alibi, który jest jednym z najpopularniejszych zespołów ukraińskiego showbusinessu. Duet został przemianowany na The Alibi Sisters prezentuje piosenki w jidysz inspirowane repertuarem The Barry Sisters – z tym projektem duet pojawił się m.in. w popularnym programie „The Voice of Ukraine”. Dla artystek muzyka jest nie tylko rozrywką, ale także sposobem prezentacji bogatego dorobku kulturalnego Ukrainy, w tym różnych prądów muzycznych i inspiracji różnymi kulturami, które można usłyszeć w ukraińskich pieśniach.

Bilety: 40 zł (dostępne w recepcji Żydowskiego Muzeum Galicja od 5 kwietnia)