Wystawy

Helena Rubinstein. Pierwsza dama piękna

Wystawa poświęcona Helenie Rubinstein po raz pierwszy w Polsce Żydowskie Muzeum Galicja ma zaszczyt zaprosić na wystawę opowiadającą o wyjątkowych losach Heleny Rubinstein (1872-1965), przygotowaną we współpracy z Żydowskim Muzeum w Wiedniu. W 2022 roku wypadają dwie wyjątkowe rocznice, 150-lecia urodzin oraz 120-lecia założenia marki Rubinstein.

zobacz

Pomiędzy dwoma światami

Monika Krajewska „Pomiędzy dwoma światami” Wystawa inspirowana dramatem „Dybuk” Szymona An-skiego Księgarnia Żydowskiego Muzeum Galicja w Synagodze Wysokiej, ul. Józefa 38 Forma wycinanki łączącej motywy symboliczne, ornamenty i tekst jest od wieków zakorzeniona w tradycji żydowskiej; szczególnie rozkwitła ona w Europie Wschodniej w XIX w.

zobacz

Byli sąsiadami: ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady

Wernisaż wystawy: 30.06.2022, godz. 18:00 Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18 Wystawa „Byli sąsiadami” poddaje analizie niektóre z kluczowych pytań dotyczących Holokaustu: Dlaczego był on możliwy? Co sprawiło, że oprócz bezspornej i fundamentalnej roli Adolfa Hitlera i innych przywódców partii nazistowskiej, tak wielu zwykłych ludzi w całej

zobacz
1 2 3 6