Muzeum

Oferty pracy

Fundacja  Galicia Jewish Heritage Institute, prowadząca Żydowskie Muzeum Galicja, jest organizacją pozarządową, mającą status organizacji pożytku publicznego.
Jest członkiem Association of European Jewish Museums, Association of Holocaust Organizations oraz International Council of Museums. Zatrudnia kilkanaście osób (Dział Organizacji Wystaw, Operacyjny, PR i Komunikacja, Finanse).

Oferta pracy
Stanowisko: Pracownik Księgarni

Instytucja:
Żydowskie Muzeum Galicja - średniej wielkości placówka kulturalna, posiadającej status Organizacji Pożytku Publicznego.
Żydowskie Muzeum Galicja mieści się na krakowskim Kazimierzu. Muzeum zostało założone w 2004 roku. Celem jego działalności jest uczczenie pamięci ofiar Holokaustu oraz kultywowanie żydowskiego dziedzictwa Galicji poprzez prezentowanie współczesnego spojrzenia na żydowską kulturę w Polsce.
Żydowskie Muzeum Galicja oferuje ciekawą i odpowiedzialną pracę w młodej, przyjaznej, dynamicznie rozwijającej się instytucji, zatrudniającej ok. 20 osób.

Stanowisko:

  • praca w księgarni w siedzibie muzeum
  • umowa o pracę na czas określony (zastępstwo): od czerwca do sierpnia 2017 na pół etatu (okres próbny); od września 2017 do września 2018 pełny etat: 40 godzin tygodniowo, praca 5 dni w tygodniu, w tym dwa weekendy w miesiącu oraz w część Świąt (muzeum jest czynne 363 dni w roku)

Wymagania:

  • wykształcenie średnie lub wyższe
  • doświadczenie na podobnym stanowisku
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • wysokie zdolności komunikacyjne i interpersonalne
  • dokładność oraz dobra organizacja pracy
  • znajomość rynku księgarskiego i wydawniczego
  • wiedza na temat historii i kultury Żydów będzie dodatkowym atutem

Obowiązki:

  • obsługa klientów w księgarni muzeum (obsługa programu sprzedażowego, kasy fiskalnej i terminala płatniczego)
  • obsługa księgarni internetowej
  • zadania organizacyjne i biurowe związane z funkcjonowaniem księgarni

Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie CV na adres mailowy bookshop@galiciajewishmuseum.org do 6 czerwca 2017. List motywacyjny będzie dodatkowym atutem.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997 r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm."