Muzeum

Oferty pracy

Fundacja  Galicia Jewish Heritage Institute, prowadząca Żydowskie Muzeum Galicja, jest organizacją pozarządową, mającą status organizacji pożytku publicznego.
Jest członkiem Association of European Jewish Museums, Association of Holocaust Organizations oraz International Council of Museums. Zatrudnia kilkanaście osób (Dział Organizacji Wystaw, Operacyjny, PR i Komunikacja, Finanse).

Oferta pracy
Stanowisko: Pracownik Działu Organizacji Wystaw i Projektów.

Instytucja:
Żydowskie Muzeum Galicja - średniej wielkości placówka kulturalna, posiadającej status Organizacji Pożytku Publicznego.
Żydowskie Muzeum Galicja mieści się na krakowskim Kazimierzu. Muzeum zostało założone w 2004 roku. Celem jego działalności jest uczczenie pamięci ofiar Holokaustu oraz kultywowanie żydowskiego dziedzictwa Galicji poprzez prezentowanie współczesnego spojrzenia na żydowską kulturę w Polsce.
Żydowskie Muzeum Galicja oferuje ciekawą i odpowiedzialną pracę w młodej, przyjaznej, dynamicznie rozwijającej się instytucji, zatrudniającej ok. 20 osób.

Stanowisko:

  • 4/5 etatu, 32 godziny tygodniowo, od poniedziałku do piątku
  • praca w siedzibie muzeum
  • umowa o pracę na czas określony (okres 12-18 miesięcy, zastępstwo)
  • możliwość rozwoju i doskonalenia zawodowego

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe
  • doświadczenie na podobnym lub pokrewnym stanowisku
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • wysokie zdolności komunikacyjne i interpersonalne
  • dokładność oraz dobra organizacja pracy
  • umiejętności działania pod presją czasu
  • wiedza na temat historii i kultury Żydów będzie dodatkowym atutem

Obowiązki:

  • udział w pracach zespołu przygotowującego program wystaw
  • koordynacja programu wystaw podróżujących muzeum
  • udział w koordynacji prac nad publikacjami muzeum, także nadzór nad etapem przygotowania i produkcji
  • pozyskiwanie ofert realizacyjnych i wykonawczych związanych z tworzonymi wystawami, także elementów multimedialnych
  • zadania kuratorskie
  • zadania organizacyjne i biurowe związane z funkcjonowaniem działu wystaw

Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie CV na adres mailowy jakub@galiciajewishmuseum.org do 28 lutego, godz. 12:00. List motywacyjny będzie dodatkowym atutem.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm."